Районна газета

Всесвітній день боротьби з гепатитом

Міжнародна подія, присвячена проблемам гепатиту відзначається 28 липня. Всесвітній день боротьби з гепатитом заснований Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2010 році. Заходи проводяться органами системи охорони здоров’я.

Деякі основні факти.

ОБЕРЕЖНО – БОТУЛІЗМ!

Повідомляємо жителів Середино-Будського району про небезпеку захворювання БОТУЛІЗМОМ.

За оперативними повідомленнями  в Україні зареєстровано дванадцять випадків захворювання людей на ботулізм, з яких три випадки  - летальні, а  також зареєстровано п’ять випадків захворювання з тяжкими наслідками. Зараження людей сталося після вживання в’яленої риби.

Ботулізм – тяжка токсикоінфекція, яка характеризується ураженням токсином довгастого та спинного мозку й супроводжується парезами  та паралічами скелетних м’язів, глотки, язика, нижньої щелепи.

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ ВИМАГАЄ ВІД МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВЧАСНИЙ РОЗРАХУНОК ІЗ АПТЕЧНИМИ МЕРЕЖАМИ ЗА УРЯДОВОЮ ПРОГРАМОЮ «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Про це Глава Уряду сказав під час селекторної наради з питань охорони здоров'я з головами обласних державних адміністрацій

Володимир ГРОЙСМАН вимагає від місцевої влади забезпечити вчасні розрахунки із аптечними мережами за урядовою програмою «Доступні ліки», яка передбачає виділення безкоштовних ліків проти серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми для хронічно хворих.

Відбулись навчання цивільного захисту

15.10.2015 року були проведені командно-штабні навчання цивільного захисту з ланкою територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Середино-Будського району.

В цих навчання приймали участь і Середино-Будська ЦРЛ.

Була  поставлена задача:

1.  організація роботи адміністрації лікарні щодо захисту хворих і медичного персоналу при виникненні вибуху у хірургічному відділенні ЦРЛ;

2. надання медичної допомоги постраждалим силами спеціалізованих бригад ЦРЛ та медицини катастроф.

ВБЕРЕЖИ СЕБЕ ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ

Як зазначила  районний лікар-фтизіатр Тетяна Осипенко, ситуація в районі із враженості туберкульозом залишається напруженою

За її словами, захворюваність на туберкульоз в районі за 9 місяців 2015 року значно підвищилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і складає 136,4 на 100 тис.населення (2014 рік - 81,9 на 100 тис.населення), обласний показник 42,5 на 100 тис.населення.