Районна газета

ДАЙДЖЕСТ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я

Дайджест змін в охороні здоров’я від 06.06.2018

Як організувати систему надання первинної медичної допомоги на місцевому рівні: операційне керівництво від МОЗ

Дайджест змін в охороні здоров’я

Міністерство охорони здоров’я  розробило операційне керівництво, що охоплює практичні аспекти впровадження реформи первинної медичної допомоги на рівні об’єднаних територіальних громад, міст і районів України.

У керівництві детально окреслено, як змінюються приниципи фінансування системи охорони здоров’я, надання послуг та планування мережі ПМД. Експерти роз’яснюють юридичні питання організації діяльності медзакладів. Велику увагу зосереджено на питаннях управління закладом ПМД в нових умовах, організації системи комунікацій. Операційне керівництво призначене для органів місцевого самоврядування, районів та міст, які відповідають за надання первинної медичної допомоги, а також для керівників закладів охорони здоров’я, які надають допомогу первинного рівня.

ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН: РОЗБУДОВА ЛІКАРЕНЬ І ПОЛІКЛІНІК – ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ МІСЦЕВОЇ ВЛАДИ

Відповідно до норм українського законодавства питання розбудови лікарень та поліклінік належать до повноважень місцевих органів влади усіх ланок, і їм нічого не заважає будувати нові амбулаторії, палати та операційні. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Володимир ГРОЙСМАН

«Кому належать поліклініки, лікарні? Місцевим органам влади, яким ми передали повноваження і ресурси. Що їм заважає зробити нормальну палату, операційну? Нічого!» – підкреслив Володимир Гройсман.

МОЗ СПРОСТОВУЄ 7 МІФІВ ПРО ВИБІР ЛІКАРЯ

Жителі Сумщини продовжують обирати лікарів, яким довіряють, та підписують з ними декларації на обслуговування. З липня медичні заклади почнуть переходити на нову систему фінансування – держава платитиме саме тим лікарям та медзакладам, до яких звертаються люди за допомогою

Але за два тижні, що триває кампанія з обрання лікаря, з’явилось чимало міфів. Міністерство охорони здоров’я спростовує найпоширеніші з них.

ОБРАТИ СВОГО ЛІКАРЯ МОЖНА ВЖЕ У МАЙЖЕ 6 ТИСЯЧАХ МІСЦЬ НАДАННЯ ПЕРВИННОЇ ДОПОМОГИ

Про це повідомили під час брифінгу у Міністерстві охорони здоров’я за результатами двох тижнів з початку національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї»

Щодня до електронної системи охорони здоров’я приєднуються нові заклади, які надають первинну медичну допомогу. У системі зареєстровані понад 16 тисяч лікарів. Станом на 13 квітня понад півмільйона українців уже обрали своїх лікарів.