Районна газета

МОЗ УКРАЇНИ ВИПУСТИВ ОДИНАДЦЯТИЙ НОМЕР «ДАЙДЖЕСТУ ЗМІН В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я»

 

З метою роз’яснення ключових етапів медичної реформи та відповіді на найбільш поширені запитання МОЗ України випускає одинадцятий номер «Дайджесту змін в охороні здоров’я» - збірника матеріалів, які будуть корисними медичним працівникам та іншим фахівцям сфери охорони здоров’я.

ТРИВАЄ РЕФОРМА ПЕРВИННОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ (2)

Медична реформа в Україні триває – змінюється функціонування системи первинної медичної допомоги, тобто сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів

В нашому районі рішенням Середино-Будської районної ради було  створено комунальне некомерційне підприємство Середино-Будської районної ради «Середино-Будська амбулаторія загальної практики сімейної медицини».

26 листопада 2018, голова районної державної адміністрації Ірина ЗАПЛАТКІНА, голова районної ради Микола ХАРИТОНЕНКО та їх заступники з робочим візитом відвідали відремонтоване приміщення закладу.

ФІНАНСОВІ ПЕРЕВАГИ ВІД ВЗАЄМОДІЇ СІМЕЙНИЙ ЛІКАР-ПАЦІЄНТ

В МОЗ наголошують, що підписати декларацію з лікарем первинної ланки можна під час першого візиту до медзакладу. Поки пацієнт не звернеться за медичною допомогою, ці послуги оплачуватися не будуть. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем за пацієнта починає платити держава

Підписуючи декларацію, пацієнт повідомляє Національну службу здоров'я України про вибір лікаря первинної медичної допомоги. На основні цієї інформації, занесеної в реєстр, НСЗУ обчислює кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт.

МЕДИЧНА РЕФОРМА. ТИ МАЄШ ВЖЕ СЬОГОДНІ ВИЗНАЧИТИСЬ, ЯК І ДЕ НАСТУПНОГО РОКУ ОТРИМУВАТИМЕШ МЕДИЧНІ ПОСЛУГИ

Начальник управління охорони здоров’я Сергій БУТЕНКО закликає жителів області не зволікати з укладанням декларацій з лікарями, а керівників органів влади на місцях здійснити всі необхідні заходи, щоб перехід до нового формату надання медичних послуг відбувався безперешкодно 

Питання для кожного з нас на сьогодні дуже важливе, адже з 1 січня 2019 року лікарі і медичні установи, які не підпишуть необхідної кількості декларацій з пацієнтами і угоди з Національною службою здоров’я України, вже не отримають відповідного фінансування з Держбюджету. Утримання таких медзакладів і зарплата лікарів стане задачею місцевих бюджетів. І тому, щоб наступного року не обурюватися і не ображатися на якість медичних послуг, вже зараз поспішаємо до поліклініки і обираємо свого лікаря на майбутнє. І навіть, якщо ви абсолютно здорові або принципово не звертаєтесь до лікарів, підписана вами декларація і кошти, що за неї будуть надходити обраному вами лікарю, допоможуть якомусь пенсіонеру або дитині.