Районна газета

ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР ЗАКЛИКАЄ МІСЦЕВІ ОРГАНИ ВЛАДИ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОДАТКОВІ ГРОШІ ВІД ФІНАНСОВОЇ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ НА ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЮ

Місцеві бюджети отримали мільярди гривень, які раніше централізувалися в Києві. Сьогодні цей ресурс автоматично зараховується до місцевих бюджетів

«У рамках фінансової децентралізації ми з вами дали можливість органам місцевого самоврядування – містам, районам, областям, об'єднаним громадам, органам місцевого самоврядування – нормально, ефективно проводити цю роботу. Гроші є на місцях», – зазначив Володимир ГРОЙСМАН, відкриваючи засідання Уряду.

ПРОЦЕС ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ БЕЗПОВОРОТНІЙ

Таке переконання висловили сільські та селищні голови Сумського району під час Децентралізаційного марафону

Очільники громад наголосили, що процес децентралізації безповоротній, а тому вже найближчим часом, враховуючи досвід сусідніх областей, особливості та перспективи розвитку кожної окремої сільської території, необхідно визначитись та прийняти відповідальне рішення про об’єднання.

«Відкидаючи усі амбіції, маємо об’єднатися навколо реформ, щоб побудувати ефективні та самодостатні територіальні громади з доступною та якісною освітою, медициною, розвиненою інфраструктурою, належними соціальними послугами. Ми працюємо над цим. Головне, щоб об’єднання дало позитивний результат на користь людей», - наголосила голова асоціації сільських, селищних голів Сумського району Віра СЕВЕРИН.

ПЕРШІ П’ЯТЬ НОВОСТВОРЕНИХ ГРОМАД МАЮТЬ ШАНС ОТРИМАТИ З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ ПО 3 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

Це є гарним стимулом для активізації процесу об’єднання, переконаний голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

Про найближчі перспективи утворення нових об’єднаних громад на території Сумщини він поділився з журналістами на брифінгу.

«Робота йде жваво і на виході очікуємо декілька громад на півночі та в центрі області, зокрема мова йде про Миколаївську та Зноб-Новгородську.

У серпні плануємо вийти з відповідною пропозицією про утворення до Кабінету Міністрів», – розповів він.

ВПЕВНЕНО КРОКУЄМО ДО СТВОРЕННЯ ЗНОБ-НОВГОРОДСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Перший заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Олександр МАРЧЕНКО разом з директором Департаменту економічного розвитку і торгівлі Сумської обласної державної адміністрації Олександром СІТАКОМ та представниками «Офісу реформ», депутатом Сумської обласної ради Валерієм ТОЛБАТОВИМ та за участю голови Середино-Будської районної державної адміністрації Ірини ЗАПЛАТКІНОЇ, заступника голови  Середино-Будської районної ради Сергія ПЕВНЄВА, Зноб-Новгородського селищного голови  Анатолія ЧЕРНЕНКА з робочим візитом відвідали село Уралове та провели зустріч з населенням.