Районна газета

З 21 ПО 27 ТРАВНЯ 2018 РОКУ В УКРАЇНІ РОЗПОЧАВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

У  рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № 64/255 від 10.05.2010, згідно Резолюцій ООН № 66/260 від 23.05.2012 і № 68/269 від 29.04.2014 з підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі, за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України та підтримки Міністерства інфраструктури України в Україні з 21 по 27 травня 2018 року буде проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

Мета Тижня – об'єднання зусиль державних органів, бізнесу, громадських організацій, наукової спільноти, засобів масової інформації та усього суспільства на виконання державних і міжнародних програм з безпеки дорожнього руху та пропаганди важливості дотримання правил дорожнього руху.

 

Щороку у світі гине 1,5 млн. осіб внаслідок дорожньо-транспортних подій. Близько 50 млн. людей - це ті особи, які мають якісь травми внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Тому на сьогодні Тиждень безпеки дорожнього руху спрямований на те, щоб громадяни разом із владою, громадськістю об'єдналися для вирішення питань, пов'язаних зі зниженням смертності, зниженням травматизму на наших дорогах.

Цього року Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху пройде під гаслом "Збав швидкість - збережи життя". Протягом наступного тижня в навчальних закладах країни пройдуть масові заходи, присвячені безпеці дітей на дорозі. Крім того, в  усіх регіонах пройде організований спільно з Міністерством освіти та науки єдиний національний урок "Безпека на дорозі - безпека життя", а також загальнонаціональна акція "День зниження швидкості 

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху у школах та для всіх охочих проведуть відкриті уроки з надання домедичної допомоги під час ДТП.

Протягом наступного тижня  патрульні проводитимуть профілактичні заходи спрямовані на зменшення кількості ДТП. Крім цього, вони відвідуватимуть навчальні заклади, проведуть роз’яснювальну роботу для усіх учасників дорожнього руху, а також стануть донорами крові для людей, що постраждали в ДТП. Також вони перевірятимуть дорожнє покриття біля навчальних закладів, що допоможе дітям безпечніше переходити вулиці.

Крім того, у цей період здійснюватимуться заходи державного контролю щодо дотримання автоперевізниками законодавства про автотранспорт і за виконанням правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, профілактичні заходи із запобігання дорожньо-транспортним пригодам. 

В межах проведення Тижня безпеки на автомобільних дорогах загального користування буде проведено комплексні заходи , спрямовані  на покращення безпеки дорожнього руху та зниження аварійності шляхом :

 -  проведення перевірок  автомобільних доріг загального користування  в межах навчальних закладів, шкіл, дитячих садків на їх відповідність схемам організації дорожнього руху;

 -  наявності попереджувальних дорожніх знаків та інформаційних панно на ділянках місць концентрації дорожньо-транспортних пригод та ділянках із підвищеною аварійністю;

-відновлення дорожних  знаків(інформаційних пано), в тому числі  на ділянках  наземних пішохідних  переходів, розмітки , існуючого зовнішнього освітлення на дорогах;

 - забезпечення видимості  дорожніх  знаків на автомобільних дорогах загального користування відповідно до встановлених норм;

 -  забезпеченню дотримання комплексу заходів з безпеки дорожнього руху у місцях виконання дорожньо-будівельних робіт;

 -  забезпеченню безпеки на підходах до залізничних переїздів з урахуванням результатів весняного комісійного огляду 

- приведення до належного санітарного стану зупинок громадського транспорту автопавільйонів  та елементів  санітарного облаштування.

 Правоохоронці нагадують ,що недотримання Правил дорожнього руху, перевищення швидкості та виїзд на зустрічну смугу часто призводять до ДТП, внаслідок яких травмуються та гинуть люди, нищаться автомобілі та об’єкти дорожньої інфраструктури, тощо та  звертаються до усіх учасників дорожнього руху: не забувайте, що безпека на дорозі – це справа кожного, тож сумлінно дотримуйтеся вимог ПДР та будьте прикладом для інших!