Районна газета

НА СЕРЕДИНОБУДЩИНІ З 13 ПО 19 ЛИСТОПАДА ТРИВАТИМЕ ТИЖДЕНЬ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ

З метою виконання заходів у рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2011-2020 років, загального плану заходів з проведення другого этапу «Загальнонаціонального тижня безпеки» у період з 13 по 19 листопада 2017 року у Середино-Будському районі  пройде «Тиждень безпеки дорожнього руху»

Основною метою проведення заходів є активізація роботи щодо підвищення безпеки дорожнього руху, особливо при здійсненні пасажирських перевезень, перевірка готовності рухомого складу до зимового періоду експлуатації, проведення профілактичних заходів з попередження дорожньо-транспортних пригод, дотримання вимог законодавства у сфері автомобільного транспорту. популяризації дотримання правил дорожнього руху.

У програмі Тижня з 13 по 19 листопада заплановано низку заходів:

-  круглий стіл з питання  безпеки дорожнього руху;

-  участь  у загальнонаціональній  акції "Здай кров – врятуй життя" та "Дорога добра – імпульс для української влади";

- уроки в навчальних закладах з правил та безпеки дорожнього руху;

- щоденно дорожні служби здійснюють роботи, що забезпечують безпеку учасників дорожнього руху. Для покращення безпеки руху на автодорогах Сумщини Служба  автомобільних доріг у Сумській області регулярно проводить роботи з покращення організації безпеки руху, зокрема: ремонт та відновлення бар’єрного огородження, заміну, встановлення дорожніх знаків, встановлення світлофорів, поновлення дорожньої розмітки та смуг пішохідних переходів тощо.

 Довідково:

В Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким. За останні шість років (2011-2016 рр.) в Україні зареєстровано близько 170,8 тис. ДТП з постраждалими, у яких загинуло 26,7 тис. та травмовано 210,4 тис. осіб. Особливо тривожним є те, що понад 42,6% загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти. 

Велике занепокоєння викликає те, що за останній  6-річний період на дорогах України загинуло 1,4 тис. дітей віком до 18 років, а ДТП  в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років та другою за поширеністю причиною смерті дітей віком від 5 до 14 років.

        За результатами аналізу наявних даних та аналітичного звіту Світового банку в Україні більшість ДТП с тяжкими наслідками виникає через:

  • перевищення швидкості водіями, що є основною причиною настання смерті у 39% випадків;
  • необлаштованість пішохідних переходів (відсутність освітлення, розмітки тощо), що призводить до смертельних наслідків у 38% випадків;
  • порушення правил проїзду перехресть, на яких стається до 30%  всіх ДТП із смертельними наслідками;
  • керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.