Районна газета

ПІДГОТОВКА ТЕПЛОВИХ ГОСПОДАРСТВ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ: ОГЛЯД РЕГІОНІВ

Держенергонагляд продовжує активну роботу щодо оцінки готовності теплових господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП).

Так, представником Управління Держенергонагляду у Сумській області взято участь у роботі комісії з перевірки готовності котелень теплопостачальної організації ТОВ  «Сумитеплоенерго» до роботи в ОП. Підприємство надає послуги з теплопостачання 2/3 споживачам м. Суми.

Одна із котелень, яку обстежила комісія – квартальна котельня по вул. Н.Сироватська, 66а. Дану котельню було введено в експлуатацію у 1964 році. Об’єкт забезпечує теплопостачанням споживачів вулиць Охтирська, Н.Сироватська, М.Вовчок, Серпнева, Миру, Римського-Корсакова та житлового мікрорайону «Хіммістечко». У котельні встановлено 5 котлів  типу ТВГ-8М загальною потужністю 41,0 Гкал/годину.

ЗБИТІ ЕЛЕКТРООПОРИ – ОДНА ІЗ ПРИЧИН ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Щорічно внаслідок пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури енергетики несуть значних збитків. При цьому необхідно виокремити руйнування електроопор внаслідок дорожньо-транспортних пригод (ДТП).

В осінньо-зимовий період, у зв'язку з погіршенням погодних умов (зокрема через ожеледицю), збільшується кількість випадків пошкодження опор ліній електропередачі (ЛЕП) та вуличного освітлення автотранспортом. Пошкодження вуличного електроустаткування призводить до аварійних відключень споживачів. Від легковажності водіїв страждають прості громадяни, соціально значущі об'єкти, лікарні, дитячі садки, школи, які залишаються без електроенергії на той час, поки фахівці ліквідовують наслідки порушення. Протягом року кермувальники транспортних засобів збивають тисячі електроопор, а збитки, нанесені від таких пригод, сягають мільйонів гривень. Лише на Буковині протягом 8 місяців 2020 року зафіксовано 39 випадків пошкодження та збиття електроопор внаслідок ДТП, що призводило до знеструмлення споживачів.

ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ТЕПЛОВИХ ГОСПОДАРСТВ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ: ОГЛЯД РЕГІОНІВ

Держенергонагляд продовжує активну роботу щодо оцінки готовності теплових господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП).

Так, представником Управління Держенергонагляду у Сумській області взято участь у роботі комісії з перевірки готовності теплопостачальної організації КП «Лебединтеплоенерго» до роботи в ОП. Під час моніторингу було перевірено:

  • виконання графіків  планових ремонтів та робіт,  що забезпечують надійну   експлуатацію   устаткування;
  • виконання у  запланованих обсягах заходів  інвестиційних  програм щодо   технічного   переоснащення,  модернізації  та  будівництва теплових мереж  і основного обладнання;
  • виконання  у  повному обсязі заходів щодо попередження пошкоджень устаткування,  технологічних  схем  і  споруд  в  умовах   низьких температур зовнішнього повітря;
  • виконання вимог  вибухопожежобезпеки  паливного  і  кабельного господарств;
  • укомплектування  всіх робочих місць підготовленим  і  атестованим персоналом,   оснащення  необхідними  засобами  індивідуального  захисту,  спецодягом  та  інструментом,  а  також  інструкціями  з експлуатації устаткування і охорони праці;
  • забезпечення  резервування  за  схемами   постачання   теплової енергії на власні потреби, відповідно до вимог нормативно-технічної документації (НТД);
  • виконання графіків  технічного  обслуговування  та  випробувань пристроїв релейного захисту і протиаварійної автоматики;
  • забезпечення  готовності  систем зв'язку та засобів диспетчерсько-технологічного керування;
  • забезпечення готовності  джерел  теплопостачання  та  теплових мереж до виконання графіка теплових навантажень з  підживленням  у розмірах, передбачених НТД;
  • виконання у визначеному обсязі  діагностики,   ремонтів   та випробування теплових мереж тощо.

ПРО ІНФОРМАЦІЙНУ КАМПАНІЮ ТА ТРАНСЛЯЦІЮ ВІДЕОРОЛИКА «ЧИСТА» ЕНЕРГІЯ ДЛЯ ВАШОЇ РОДИНИ»

Здобуття енергонезалежності є одним з пріоритетів держави. Невід’ємні складові цього шляху – підвищення енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії, у тому числі у громадах та домогосподарствах.

Так, одним із завдань Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на                          2010-2020 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України                  від 1 березня 2010 р. № 243, визначено формування в суспільстві свідомого ставлення до необхідності підвищення енергоефективності, розвитку та використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

З метою інформування населення про переваги використання відновлюваних джерел енергії для забезпечення потреб домогосподарств в електроенергії, опаленні чи гарячому водопостачанні Держенергоефективності проводить інформаційно-роз’яснювальну кампанію «Чиста» енергія для Вашої родини», підготовлену за підтримки ЄС у рамках Проєкту Twinning «Розвиток відновлюваної енергетики України».

ПЛАНУВАННЯ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ПЕРЕВІРОК БУДЕ ВІДБУВАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ІНСПЕКЦІЙНОГО ПОРТАЛУ

У п’ятницю, 28 червня, відбулася робоча зустріч щодо подальшої інтеграції здійснення наглядової діяльності Державної інспекції енергетичного нагляду України за допомогою Інспекційного порталу. Захід пройшов у вигляді відеоконференції на платформі Zoom.

Інспекційний портал – це пілотний модуль планування заходів державного нагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю).

У зустрічі взяли участь т.в.о. Голови Держенергонагляду Роман Боднар, керівники самостійних підрозділів центрального апарату відомства, начальники територіальних Управлінь в областях, державні інспектори та представники Офісу ефективного регулювання.

Більше статей...

  1. НА IV ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ ЕКОЛОГІВ ГОЛОВА ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ПРЕДСТАВИВ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТІ РІШЕННЯ ДЛЯ УСПІШНОГО БІЗНЕСУ: ВІД ЕНЕРГОАУДИТУ ДО МОДЕРНІЗАЦІЇ
  2. МАЙЖЕ 430 МЛН ГРН «ТЕПЛИХ КРЕДИТІВ» ВЖЕ ВИДАНО НА ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ УКРАЇНСЬКОГО ЖИТЛА УЦЬОМУ РОЦІ
  3. СОНЯЧНА ЕНЕРГЕТИКА – ОДИН ІЗ ІНВЕСТИЦІЙНО-ПРИВАБЛИВИХ СЕКТОРІВ ВІДНОВЛЮВАНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
  4. ЩЕ 100 МЛН ГРН «ТЕПЛИХ КРЕДИТІВ» ЗАЛУЧИЛИ СІМ’Ї НА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ЗАХОДИ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ
  5. ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ І НАДАЛІ БУДЕ ПРІОРИТЕТОМ НА ШЛЯХУ ФОРМУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ
  6. ДЕРЖВОДАГЕНТСТВО ЗАПРОШУЄ ЕСКО-ІНВЕСТОРІВ МОДЕРНІЗУВАТИ ЩЕ 32 ОБ’ЄКТИ
  7. ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ПОНАД 30 ОТГ ЗАПОЧАТКУВАЛИ СПІВПРАЦЮ ДЛЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПРОГРАМ СПІВФІНАНСУВАННЯ «ТЕПЛИХ КРЕДИТІВ», ЕНЕРГОСЕРВІСУ ТА ЕНЕРГОМЕНЕДЕЖМЕНТУ НА МІСЦЯХ
  8. ВЖЕ БІЛЬШЕ 60 БУДІВЕЛЬ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ
  9. УКРАЇНСЬКА ВОДНЕВА РАДА, ЄВРОПЕЙСЬКА, ЛАТВІЙСЬКА ТА НІМЕЦЬКА ВОДНЕВІ АСОЦІАЦІЇ УКЛАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО У ВОДНЕВІЙ ЕНЕРГЕТИЦІ
  10. АНОНС 12 КВІТНЯ - 5-ИЙ ФОРУМ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОГО ПАРТНЕРСТВА "ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ, ДЕРЖАВА, БІЗНЕС: ПРОЗОРІ ІНВЕСТИЦІЙНІ МОДЕЛІ"