Районна газета

ЯК ПЕРЕВІРИТИ СВІЙ СТРАХОВИЙ СТАЖ

Громадяни - користувачі Веб-порталу ПФУ мають змогу, не виходячи з дому, отримати про себе відомості з Реєстру застрахованих осіб ПФУ (РЗО). 

На перегляд надаються такі дані з РЗО: 

- анкетні дані (ПІБ, дата народження, стать, місце народження);

- адресні дані (адреса реєстрації та адреса фактичного місця проживання);

- дані паспорту (серія; номер; дата видачі; ким видано);

- дані страхового свідоцтва (номер; дата видачі; ким видано);

- дані електронного пенсійного посвідчення (номер; дата видачі; ким видано);

ЩО ТАКЕ СТРАХОВИЙ СТАЖ І ЯКІ ПЕРІОДИ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ

Страховий стаж в Україні обчислюють лише з 1 січня 2004-го. Відповідно, жоден майбутній пенсіонер на 1 січня 2018 року не матиме 25 років страхового стажу, що вимагається статею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058). Трудовий і страховий стаж у законодавстві не ототожнюються.

У КАБМІНІ РОЗПОВІЛИ, ЯК УКРАЇНЦІ ЗБИРАТИМУТЬ НА ПЕНСІЇ

В Україні розглядають дві різні концепції роботи другого рівня пенсійної системи – накопичувальної. Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Як відомо, накопичувальні пенсії введуть з 1 січня 2019 року.

"Зараз є законопроект у Верховній Раді. І є концепція, яка розроблена нашим регулятором – Комісією з цінних паперів. Вона системніша. Хоча не говоритиму, що закон не системний. Закон теж містить дуже багато правильних положень. Можливо, якісь потрібно видозмінювати... Але в цілому це дві різні концепції. Яка з них буде прийнята за основу, подивимося", – сказав Шамбір.

СПІЛЬНА МЕТА - ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ НАСЕЛЕННЯ

Сьогодні, як ніколи гостро, перед нами стоїть питання легалізації трудових відносин та детінізації заробітних плат. На даний час виплата «тіньової» заробітної плати (так звана заробітна плата «в конверті») та нелегальне використання праці найманих працівників (без укладання трудових договорів, угод) стали, на жаль, нормою життя.

Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що державний бюджет втрачає значні кошти. Використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів для самої людини.

«ЗАПИТУЙТЕ - ВІДПОВІДАЄМО»

Питання 1. Я пенсіонер, нещодавно звільнився з роботи. Чи треба повідомити про це Пенсійний фонд?

Згідно зі статтею 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа зобов'язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку, про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, протягом десяти днів із часу їх виникнення.