Районна газета

Результати роботи Середино-Будського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області за І квартал 2017 року

На виконання пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України протягом І кварталу 2017 року за рахунок законодавчо встановлених джерел надходження коштів вчасно і в повному обсязі профінансовані видатки для 12351 пенсіонерів Середино-Будського та Ямпільського районів. На пенсійні виплати направлено 60,7 млн. грн., що на 13,4 млн. грн. (на 28,3%) більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. 

Налогообложение пенсий может быть отменено уже в этом году

Реализация предложенного Правительством Среднесрочного плана действий, а также меры по пенсионной реформе позволят уже в этом году отменить налогообложение пенсий для работающих граждан.

            «Наша реформа предусматривает, что с 1 октября мы предложим отменить налогообложение пенсий для работающих граждан. Единственное, что нам нужно, — поддержка украинского Парламента», — отметил Гройсман.

Уряд встановив розміри щорічної разової допомоги ветеранам війни

Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і „Про жертви нацистських переслідувань" передбачено виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", жертвам нацистських переслідувань.
      У 2017 році така допомога виплачуватиметься у підвищеному розмірі - в середньому на 26 відсотків. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 223 „Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і „Про жертви нацистських переслідувань".

Чи має значення заробіток, який отримує пенсіонер у період роботи після призначення пенсії

Не кожен пенсіонер, дочекавшись заслуженого відпочинку, поспішає звільнитись з роботи. Тим більше, що через кожні два роки він має право перерахувати розмір пенсії з урахуванням заробітної плати та стажу. Можливість перерахунку пенсії передбачено частиною четвертою статті 42 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058) за умови, що застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати. Розглянемо, які варіанти перерахунку та за яких умов можливі.

Якщо набуто не менше 24 місяців страхового стажу

Як визначається заробіток для призначення пенсії, якщо документи про заробітну плату не збереглися?

За частиною 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 р. На бажання пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 р. становить менш як 6 місяців, для обчислення пенсії також ураховується заробітна плата (дохід) за будь які 60 календарних місяців страхового стажу поспіль до 30 червня 2000 р. незалежно від перерв.