Районна газета

ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ»

Урядова «Гаряча лінія»            1545                     цілодобово

 

Контакт-центр Пенсійного Фонду України        працюєвробочі дні      0-800-503-753    з 09.00 до 18.00 годин.

ЩОДО ОБЧИСЛЕННЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ ЙОГО НА ВЕБ-ПОРТАЛІ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Страховий стаж в Україні обчислюють лише з 1 січня 2004 року.

Поняття і визначення страхового стажу запроваджено Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі Закон) та встановлено для періоду роботи чи іншої діяльності, пов’язаної з отриманням доходу, починаючи з 1 січня 2004 року.

ПРАВО НА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЇ З 01 СІЧНЯ 2019 РОКУ В ПРИКЛАДАХ

Частиною 2 статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон) передбачено, що з 01 січня 2019 року для осіб, які досягли 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

НА ВЕБ-ПОРТАЛІ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ПРАЦЮЄ КАБІНЕТ РОБОТОДАВЦЯ

На порталі продовжує функціонувати  кабінет страхувальника (роботодавця), в якому для працедавців доступна інформація щодо забезпечення соціальних прав його працівників, про правильність подання звітності тощо.

Платник увійшовши на веб-портал електронних послуг (www.pfu.gov.ua) за допомогою електронного цифрового підпису має можливістю переглянути інформацію стосовно сплати єдиного

соціального внеску, в тому числі — щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу до Фонду.

МОНЕТИЗАЦІЯ СУБСИДІЙ

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято 6 лютого 2019 року Кабінетом Міністрів України.

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк, і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.