Районна газета

Чи є шанс у пенсіонерів одержати більші пенсії в жовтні?

         21 вересня Верховна рада повинна була прийняти доленосний Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, який передбачає підвищення пенсій для більшості пенсіонерів вже з 1 жовтня. Але депутати перенесли розгляд цього питання на 3 жовтня.

         Ми очікували прийняття цього Закону у вересні щоб у жовтні пенсіонери одержали підвищені пенсії. Проведена підготовча робота для здійснення перерахунку саме з першого жовтня. Враховуючи те, що виплатний період  починається з кожного четвертого числа місяця, за який нараховано пенсію, навіть за умови прийняття Закону 21 вересня, ми б встигли зробити його. Тому, вкрай важливо, щоб рішення було прийняте не пізніше третього жовтня, як вкотре запланували депутати і не затягнулось до кінця місяця.

ПФУ інформує: про відмінність трудового договору від цивільно-правової угоди

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що передбачає можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку він вільно погоджується.

Право на працю в Україні реалізується переважно шляхом укладання трудового договору між працівником та роботодавцем.

Що таке трудовий та страховий стаж?

Чи є між ними різниця? Різниця є. Спробуємо роз’яснити різницю.

Трудовий стаж - це періоди офіційної роботи, які підтверджуються записами в трудовій книжці.

Страховий стаж - це той період, за який ви, або хтось замість вас, наприклад ваш роботодавець, сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України. Сплатили – є стаж, не сплатили – стажу немає.

А тепер запам’ятайте! З 1 січня 2004 року для нарахування пенсії важливий лише страховий стаж!

Про перерахунок пенсії жінкам яким виповнилося 55 років та яким до 1 січня 2015 року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком.

Відповідно до пункту 7-2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", до 1 січня 2015 року було надано право дострокового виходу на пенсію за віком жінкам, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи. У цьому випадку розмір їх пенсії, обчислений відповідно до статті 27 та з урахуванням статті 28 цього Закону, зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію. Зменшення розміру пенсії за віком застосовується протягом усього періоду отримання пенсії незалежно від її виду.

Про зручність користування веб-порталом ПФУ: http://portal.pfu.gov.ua

Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України надає громадянам зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом.  Завдяки сучасному електронному сервісу  процедура контролю за сплатою внесків спрощена. Треба лише зареєструватися як користувач веб-порталу Пенсійного фонду України. Для цього потрібно одного разу звернутись до Шосткинського об'єднаного управління Пенсійного фонду України з паспортом та ідентифікаційним кодом (м. Середина-Буда, вул. Троїцька б.14, каб. № 7, 9). Процедура триває декілька хвилин. Після заповнення заяви надається реєстраційний код. Він необхідний для реєстрації на порталі. Код вводять лише один раз під час реєстрації на сайті Пенсійного фонду в пункті «номер заяви». Необхідно вказати свій логін, пароль, адресу електронної пошти і натиснути «зберігти». Також можлива он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).