Районна газета

ТЕЛЕФОНИ «ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ»

Урядова «Гаряча лінія»            1545                     цілодобово

 

Контакт-центр Пенсійного Фонду України        працюєвробочі дні      0-800-503-753    з 09.00 до 18.00 годин.

ПЕНСІЯ ПО ІНВАЛІДНОСТІ: УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ

Згідно зі статтею 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон 1058) особи з інвалідністю мають право на пенсію по інвалідності за наявності певного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення щодо призначення пенсії, тривалість якого залежить від групи.

НЕОБХІДНИЙ СТРАХОВИЙ СТАЖ

Наявність певного страхового стажу є обов'язковою умовою для призначення пенсії по інвалідності. За нормами Закону 1058 він становить:

ПАВЛО РОЗЕНКО: НАСТУПНИЙ ЕТАП ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ - ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ ЛЮДЯМ, КОТРІ МАЛИ ВЕЛИКИЙ СТРАХОВИЙ СТАЖ, АЛЕ НИЗЬКУ ЗАРПЛАТУ

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко запевняє, що за умови наявності ресурсу у Пенсійному фонді України, підвищення пенсій людям, котрі мали великий трудовий стаж, але низьку зарплату, відбудеться вже у цьому році. Про це він сказав в ефірі «5 каналу».

«Підвищення пенсій тим людям, які мають великий трудовий стаж і маленькі заробітні плати, з якими вони виходили на пенсію, і через це мають невеличкі пенсійні виплати, - це наступний етап пенсійної реформи. Зокрема, необхідно внести зміни до чинного законодавства. Є звернення Президента України до Уряду щодо цього, є відповідні ініціативи Уряду», - сказав він.

НОВИНИ ПЕНСІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

З 13.07.2018 р. набрала чинності постанова правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 р. № 10-1, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Цим порядком передбачається проведення без додаткового звернення перерахунку пенсій пенсіонерам, які після призначення (перерахунку) пенсії:

ЗАПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ ОНЛАЙН СЕРВІСІВ ВІД ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

-  як отримати довідку з QR-кодом від Пенсійного фонду України - https://www.facebook.com/gazetaPK/videos/2117135418526206/

- як налаштувати сервіс СМС-інформування від Пенсійного фонду України - https://www.facebook.com/gazetaPK/videos/2112731572299924/