Районна газета

СРІБНА КУПАЛЬСЬКА РОСА

 Івана Купала - одне з найзагадковіших традиційних свят, що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадає на 7 липня  і пов’язане з літнім сонцестоянням. 

Свято Івана Купала - день радості, чистоти і єднання з природою рідного краю.

В місцевому парку для  жителів міста працівниками Середино-Будської центральної районної бібліотеки  було організовано бібліомайданчик  «Срібна купальська роса».

 Гостям було представлена книжково-ілюстраційна виставка «Немає переводу добри звичаям народу»,  з  літературою по українознавству, етнографі, народознавству. Бібліотекарі підготувала цікаву розповідь про історію свята, познайомила з купальською обрядовістю. Не обійшлося і без вікторини, присвяченої святу Івана Купала.

   Одним з атрибутів цього свята є віночок, сплетений з різноманітних трав та квітів. Бібліотекарями було  проведено майстер-клас «Чарівність Купальського вінка», де були розкрити секрети плетіння вінків, адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, бо в ньому є  чаклунська сила! Дівчаткам, які приймали участь у заході були подаровані віночки з духмяного різнотрав′я.

    Це народознавче свято подарувало учасникам  піднесений настрій, багато позитивних емоцій та збагатило новими знаннями про добрі традиції наших предків.