Районна газета

ПАМ’ЯТІ РУБАН ПЕТРА ВАСИЛЬОВИЧА

Народився Петро Васильович 11 червня  1950 р. в с. Хильчичі Середино-Будського району Сумської області. Потім, разом з батьками,  переїхав до м. Запоріжжя. Після закінчення восьми класів Запорізької середньої школи вступив до металургійного технікуму.

 У 1972 році екстерном склав іспити за повний курс Чернігівського вищого військового училища льотчиків. Служив в Прибалтійському військовому окрузі, Групі радянських військ в Німеччині, Закавказькому військовому окрузі. З вересня 1983 командував авіаційною ескадрилей в складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. Здійснив понад 100 бойових вильотів. Всі бойові завдання виконував успішно, діючи впевнено і сміливо, зазначені цілі вражав з першого заходу. Брав участь у Шиндандській , Фарахській  і Баграмських бойових операціях, в ході яких понад 30 разів водив ескадрилью на виконання бойових завдань. У складній бойовій обстановці проявив себе ініціативним, рішучим  і самовідданим  офіцером, вмілим командиром, професіоналом  високого класу. Особисто знищив 3 опорних пункти, склад ПММ, 14 ДШК, 3 артилерійських  знаряддя, вивів з ладу велику кількість живої сили противника.

16 січня 1984року  літаки, ведені підполковником  Петром  Васильовичем , в умовах сильної протидії зеніткам, наносили масований удар по позиції ворога. На виході з пікірування літак Рубана П.В. був вражений вогнем противника.  Льотчик катапультувався на малій висоті, що не забезпечило  повному  розкриттю парашута ...

    За мужність і героїзм, проявлені при наданні інтернаціональної допомоги Демократичній Республіці Афганістан  командиру 200-ї окремої штурмової авіаційної ескадрильї  підполковнику Петру Васильовичу Рубану 17 травня 1984 року посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Похований в місті  Запоріжжя .

     Ім'я Героя носять середня школа № 62 міста Запоріжжя та супер траулер, який був побудований в Миколаєві . У місті Суми в 2012 році відкрито бюст П.В.Рубану та  щорічно проводиться турнір з боксу, присвячений його пам'яті.