Районна газета

ПОЕЗІЯ-СЛОВО! ПОЕЗІЯ-ПІСНЯ, ПОЕЗІЯ ТОРКАЄТЬСЯ ДУШІ

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня. Саме до цього дня  в Середино-Будській центральній районній бібліотеці  відбулася  зустріч учнів першої міської школи з майстрами поетичного слова літературної студії «Чиста криниця» творчого клубу «Часопис». Вони надзвичайні люди: талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, з очима, відкритими для всього прекрасного 

Людмила Мазур є справжнім майстром поетичного слова, може зацікавити аудиторію і знайти відгук у серці кожного. З подякою за творчу підтримку вона прочитала  вірші своїх наставників В.П.Макукіна, Ю.І.Кравцова, Г.Г.Майорової та свої вірші присвячені чарівній порі - дитинству та  рідному краю.

ШЛЯХАМИ ТАРАСОВОЇ ДОЛІ

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається  Т. Шевченко. Бібліотекар  Чернацької бібліотеки – філії Руслана Колоног,  разом з директором будинку культури Зикуновою  Тетяною,  провели літературну годину присвячену  цій даті

Бібліотекар більш детальніше ознайомила присутніх з життям і творчістю Великого Кобзаря. Присутні пізнавали Шевченка не тільки як геніального народного мислителя, основоположника нової української літератури, а й як великого художника.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖНИЦЮ КОНКУРСУ

16 та 17 березня в місті Суми в рамках творчого проекту «Тріумф-fest» проходив ІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс інструментального, вокального та хореографічного мистецтва «Первоцвіти»

Захід організований Національною Всеукраїнською музичною спілкою за підтримки відділу культури Сумської міської ради. 
За результатами конкурсу в номінації «інструментальний жанр» лауреатом І премії у молодшій віковій категорії стала мешканка міста Середина-Буда  Єва ЛІТВЯКОВА (викладач Л. Г. Клімова).

Вітаємо переможницю! Бажаємо творчого натхнення та успіхів!

 

ВИСТАВКА «УКРАЇНА 1932-1933. ГЕНОЦИД ГОЛОДОМ»

Протягом останніх двох тижнів у Середино-Будському районному будинку культури проходила фотодокументальна виставка «Україна 1932-1933. Геноцид голодом»

Матеріали розповідають про історію Голодомору, яку повинні знати не лише в Україні, а й в усьому світі. Автори пояснюють, чому Голодомор є геноцидом та чому світове співтовариство має визнати його таким.

19 березня виставку відвідали учні загальноосвітніх шкіл району. Про часи Голодомору в Україні присутнім розповіла вчитель історії Середино-Будської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів № 2 Тетяна ЖУКОВА.

ГОРТАЮЧИ СТОРІНКИ КОБЗАРЯ

14 березня в читальному залі Середино-Будської центральної районної бібліотеки  відбулася інтелектуально-розважальна  гра : «Що ми знаємо про Кобзаря» для учасників літературного гуртка міської школи №1 «Книголюб» (керівник Т. В.Алексєйцева).

В змаганні прийняли участь двікоманди: «Тарасові діти» та «Тарасові шляхи».

    В цікавій формі творчої роботи  команди розгадували літературні кросворди за біографією та творами Кобзаря, складали  прислів’я,збирали пазли  за репродукціями  картин  Т. Шевченко.

Учні проявили неабияку обізнаність та зацікавленість,зворушливо декламували  вірші, висловлювали свою точку зору на те чи інше питання. На фініші, з невеликим розривом, перемога дісталась команді «Тарасові діти».