Районна газета

«Національно-патріотичне виховання»

Інформація розміщена 07.10.2019

ПЕРШИМ ДО НАС ПРИХОДИТЬ СЛОВО

Першим до нас приходить слово... З колисковою материнською піснею, тихою казкою, доброю ласкою.  Слово — початок усіх наук. Воно джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили і розливається могутньою рікою. Адже слово до слова — зложиться мова!..

   Ми – українці. Живемо у вільній і незалежній державі – Україні. Розмовляємо рідною державною українською мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу. 

Традиційно, до Дня української писемності та мови, в Середино-Будській дитячій бібліотеці проводяться святкові заходи. Цього разу ми запросили на своє свято учнів 1 класів ЗОШ №1.Для дітей була проведна година спілкування «Плекатимеш мову – цвістимуть сади». 

 Діти вирушили в похід за знаннями до Країни мовних цікавинок, де змагалися у конкурсах: «Розгадай слово», «Чи уважний ти?», «Аукціон домислів», «Мовні перлини». На заході лунало поетичне слово про рідну мову.  Діти співали українських пісень. Допитливі читачі розгадували кросворди, ребуси, шаради і головоломки.

ЛІС – ЦЕ ДИВО НА НАШІЙ ЗЕМЛІ

Могутній і сильний, страшний і лагідний, прекрасний і чарівний. Він підпирає небо і не дає йому зійтись. Його ще називають легенями планети  -все це ліс. Лісові завдячує своїм існуванням усе живе на землі: дерева,  трави, квіти, комахи,  гриби. Поблизу лісу навіть легше дихається. Про ліс можна розповідати годинами.  Бібліотекар  Чернацької бібліотеки-філії Середино-Будської централізованої бібліотечної системи Руслана Колоног для дітлахів дитячого садочку  провела цікавий екологічний захід  «Ліс – це диво на нашій землі».  Діти дізналися  багато цікавих фактів про  ліс та  лісових мешканців, відгадували загадки,  вчили прислів’я, навчалися бережному ставленню до лісу.

«Людина доброї душі»

  1 листопада  2019 року, напередодні свята - Дня працівника соціальної сфери, в актовій залі районної державної адміністрації  відбулись урочисті заходи з цієї події.

   Соціальна робота — це мистецтво налагоджувати зв'язки між людьми. День працівника соціальної сфери — професійне свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов'язку, а й за велінням совісті та покликом душі. Це десятки фахівців управління соціального захисту населення, управління Пенсійного фонду України, центру зайнятості, служби у справах дітей, територіального центру соціального обслуговування, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, та багато інший причетних.

Знову осінь закружляла

2 листопада 2019 року працівники Середино-Будського районного будинку культури організували і провели виїзний концерт до с. Чернацьке «Знову осінь закружляла».

Ведучі заходу – Тетяна Калістратова та Дмитро Зикунов – привітали жителів села з закінченням осені. Солісти РБК порадували мешканців села запальними і ліричними піснями. А пролунали вони у виконанні Тетяни Гутько, Миколи Федотова, Тетяни Калістратової, Світлани Міцури та Андрія Поцілуєва. Так по особливому самодіяльні артисти і присутні в залі під гарячі аплодисменти казали осені: «До нових зустрічей!»

За концерт дякували оплесками і у такій дружній атмосфері приємно виступати, бо бачимо, що наша творчість потрібна людям.