Районна газета

СВЯТО МУЖНОСТІ І ВІДВАГИ

День захисника України – свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З нагоди цієї дати 13 жовтня в Середино-Будському районному будинку культури пройшли урочистості та святковий концерт.

    Захисників України вітали голова Середино-Будської районної державної адміністрації Віктор Губенко та голова районної ради Микола Харитоненко. Вони побажали присутнім міцного здоров’я, незламного духу та мирного неба. В цей урочистий день вшанували всіх, хто причетний до високого звання Захисника Вітчизни.

УКРАЇНА – СЛАВНИЙ КРАЙ КОЗАЦЬКИЙ

14 жовтня є особливим днем українського народу. Він поєднує в собі три свята. Перший -  Свято Покрови Пресвятої Богородиці, другий  - День українського козацтва, третє свято, дуже молоде - День захисника України, який був офіційно встановлено Указом президента України у 2014 році

 Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв'язок поколінь, давню історичну традицію, прагнення вільно жити на власній землі.    

«СПАСИБІ ВАМ, ЩО ВИ НА СВІТІ Є…»

Під такою назвою в Середино-Будському районному будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт, присвячені Дню працівників освіти.

      З вітальним словом до присутніх звернувся голова Середино-Будської районної державної адміністрації -  Віктор Губенко. Він побажав працівникам освіти натхнення, терпіння, щирих посмішок учнів, подяки від батьків.

Зі сцени вітали освітян також заступник голови Середино-Будської районної ради Сергій Певнєв, представник народного депутата України в Середино-Будському районі Григорій Ген та начальник відділу освіти Середино-Будської райдержадміністрації Михайло Снітко.

ТРАГЕДІЯ БАБИНОГО ЯРУ

До роковин трагедії Бабиного Яру Середино-Будська центральна районна  бібліотека підготувала  виставку пам’ять «Трагедія Бабиного Яру».

       На виставці представлені документальні фотоматеріали, пошуки істориків, спомини, документи. Виставка занурює відвідувачів у трагічну атмосферу осінніх днів 1941 року – днів, коли нацисти почали знищення київського єврейства. Трагедія Бабиного Яру стала для українців занадто гірким уроком, болючим шрамом в українській історії, яку має знати кожен, щоб уникнути повторення давніх помилок.

       У 1941-1943 роках, під час Другої світової війни,  Бабин Яр став місцем масових страт і поховань, величезною братською могилою, де тільки згідно з офіційними даними, загинуло понад 100 тисяч осіб різних національностей, мирних жителів, військовополонених, комуністів, підпільників, партизанів, націоналістів.

     Час може зарубцювати рани. Та він безсилий загасити нашу пам’ять. Нехай проростає в наших душах пам’ять; в наших умах – бажання знати і розуміти; в наших серцях – рішучість всіма силами берегти один одного. Щоб ніколи більше солдати не вбивали дітей…