Районна газета

Інформація про стан законності на території Середино-Будського району та заходи щодо її зміцнення

Прокуратурою району упродовж 9 місяців 2015 року в цілому забезпечено реалізацію своїх функцій.

Так, упродовж вказаного періоду забезпечено впровадження положень Кримінального процесуального кодексу України. Процесуальними керівниками направлено до суду 69 обвинувальних актів та 16 клопотань про звільнення особи від кримінальної відповідальності. На додаткове розслідування кримінальні провадження судом не повертались. В ході досудового розслідування укладено 10 угод про примирення та стільки же про визнання винуватості.

В сфері протидії корупції складено 4 адміністративні протоколи щодо вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-7 КУпАП, 3 з яких розглянуті Середино-Будським районним судом та до винних осіб застосовані адміністративні стягнення у виді штрафу у розмірі 170 грн. кожному, 1 протокол на даний час перебуває на розгляді.

По всім трьом адміністративним корупційним протоколам штрафи сплачені у повному обсязі.

У сфері представництва інтересів громадян і держави в судах, їх захист у сфері земельних відносин, при виконанні судових рішень та на захист інтересів дітейпрокуратурою Середино-Будського районупред'явлено   позовів на 642 тис. грн., задоволено на 513тис. грн., з них до бюджету -450 тис. грн., та добровільно відповідачами сплаче­но 75 тис. грн

Прокуратурою району упродовж 9 місяців 2015 року внесено 12 документів з вжиттям заходів щодо усунення порушень закону при виконання судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосування інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, за наслідками розгляду яких 7 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

В порядку нагляду за додержанням законності у діяльності правоохоронних органів внесено 2 документи прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких 2 особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності при здійсненні досудового розслідування злочинів.

Упродовж 9 місяців 2015 року до прокуратури Середино-Будського району надійшло 41 звернення, з яких вирішено - 14, задоволено - 1, направлено до інших відомств для вирішення - 27, прийнято на особистому прийомі прокурорами - 103, прийнято особисто керівником прокуратури - 48.

Також, за вказаний вище період прокуратурою району прийнято участь у розгляді судами першої інстанції у 77 кримінальних проваджень. З ухваленням вироку- 29, з них на підставі угод- 18, у розгляді питань пов’язаних з виконанням вироку- 13, щодо неповнолітніх - 4.

За 9 місяців 2015 року у Середино-Будському району відмічається зростання злочинності на 2,6% в порівнянні з минулим періодом 2014 року, а саме упродовж 2015 року було зареєстровано 201 злочин, тоді як у 2014 році 196.

Водночас збільшилась кількість розкритих кримінальних проваджень, зокрема ця кількість дорівнює 69%. Відсоток нерозкритих злочинів станом на 01.10.2015 року складає 31%.

Серед позитивних тенденцій слід відмітити те, що питома вага злочинів, вчинених неповнолітніми складає 1%, тоді як у минулому році цей показник становив 4%, а особами, які вчинили правопорушення в групі всього 1,9% (минулий рік 4%).

Не можливо звернути увагу на той факт, що упродовж 9 місяців 2015 року питома вага злочинів вчинених особами, які раніше вчиняли такі правопорушення сягає 42,3%, у минулому році цей показник дорівнював 40%.

Упродовж 2015 року на території Середино-Будського району обліковано 201 кримінальних правопорушення (за мінусом кримінальних проваджень, що були закриті за реабілітуючими ознаками), 47 з яких тяжких (49 за 2014 рік) та 1 - особливо тяжких (4 за 2014 рік).

Питома вага особливо тяжких злочинів складає 0,5% та є нижчим ніж загалом по області, тяжких – 23,4%.

У той же час, на території району зменшалась кількість скоєних грабежів, у 2015 році злочини вказаної категорії не вчинялися, однак збільшилася кількість злочинів, а саме шахрайств з 7 до 12.