Районна газета

ВАСИЛЬ ХОМА: КОЖНА ГРОМАДА МАЄ ОРГАНІЗУВАТИ ЗАХИСТ ТА БЕЗПЕКУ НАСЕЛЕННЯ

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Василь ХОМА під час чергового засідання Сумської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

За дорученням очільника облдержадміністрації, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області забезпечить необхідну підготовку в новостворених громадах фахівців системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

 

«Одним із основних завдань реформування адміністративно-територіального устрою є побудова системи захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, що спроможна гарантувати безпеку людини. Тому кожна громада з перших днів свого існування має навчитися ґрунтовно планувати та організовувати свою безпеку, захист населення і територій від ймовірних надзвичайних ситуацій», – наголосив членам комісії Василь Хома.

Адміністративні та соціальні послуги, розміщення різних служб, пожежних частин та рятувальних підрозділів здійснюватимуться в кожній громаді шляхом створення відповідних органів управління і сил цивільного захисту (місцевих пожежних частин, комунальних та добровільних рятувальних формувань) та їх належного забезпечення.

За словами директора обласного Департаменту цивільного захисту населення Олександра МИЛАША, ефективна система цивільного захисту має бути побудована на рівні кожної ОТГ. Це і організація реагування на різні небезпечні події та надзвичайні ситуації, і створення захисних споруд на територіях громад, і забезпечення оповіщення населення.

Для того, щоб виконувати цей комплекс завдань, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Сумської області проведе в новостворених територіальних громадах навчання та підготовку профільних фахівців і працівників структурних підрозділів, які будуть безпосередньо забезпечувати виконання відповідних завдань та організують необхідну взаємодію з ДСНС та місцевими органами виконавчої влади.

Як повідомив директор Навчально-методичного центру Сергій ЛУКАШЕНКО, заняття будуть проводитися на місцях. За кожною ОТГ вже закріплені викладачі та майстри виробничого навчання, начальники консультаційного пункту. Громадам також буде надано методичні матеріали з питань організації та реалізації заходів цивільного захисту.

«Потрібно по-новому побудувати систему цивільного захисту», – наголосив Сергій Лукашенко та додав, що за державним замовленням на 2021 рік сплановано і подано заявок на навчання 571 особи. Що стосується навчання керівного складу на договірних умовах, то сплановано навчити 908 осіб, спеціальна підготовка – 316 осіб, пожежна безпека – 440. 

Структурні підрозділи цивільного захисту населення будуть створені в 5 новоутворених районах (Сумський, Конотопський, Роменський, Шосткинський, Охтирський), 7 містах обласного значення (Суми, Глухів, Конотоп, Шостка, Охтирка, Ромни та Лебедин), 8 містах районного значення (Буринь, Кролевець, Путивль. Тростянець, Білопілля, Ворожба, Середино-Буда, Дружба) та у виконавчих органах 15 селищних рад та 21 сільської ради.