Районна газета

ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ПЕРЕДАЧІ ПОВНОВАЖЕНЬ ОРГАНАМ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Голова райдержадміністрації Віктор ГУБЕНКО провів нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації щодо підготовки до передачі функцій райдержадміністрації до об’єднаної громади, яка відбудеться після завершення процесу децентралізації

У ході наради обговорювались питання передачі функцій райдержадміністрації у галузях освіти та культури, надання адміністративних послуг, захисту прав дітей, соціального захисту, охорони здоров’я. Присутні спільно обговорили правові підстави, механізми та проблемні аспекти, які виникають в процесі.

 

«На нас чекають значні зміни в організації роботи всіх місцевих органів державної влади та відповідних установ, які були створені районною радою. Тому такі структури вже сьогодні повинні будувати  плани для подальшої трансформації,  адже вони є  важливими соціальними об’єктами і їх діяльність є вкрай необхідною для населення і розвитку новоутвореної громади. Наприклад це  відноситься  до роботи ЦНАПу, який на сьогодні є структурною одиницею райдержадміністрації, але вже з нового року повинен запрацювати в складі ОТГ.  Кожен керівник повинен чітко усвідомлювати алгоритм дій під час  передачі повноважень  до об’єднаної територіальної громади. На сьогодні громада отримала зобов’язання, вона має перейняти на себе функції щодо забезпечення жителів всіма необхідними послугами. Тобто медицина, освіта, благоустрій, деякі комунальні питання - все, що зазвичай турбує людину, цим буде займатися місцеве самоврядування»,- зазначив Віктор Губенко.