Районна газета

ГОЛОДОМОР - ЧОРНА СТОРІНКА В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось

Працівники дитячої бібліотеки теж не залишились осторонь дня пам'яті. Протягом тижня у всіх навчальних та бібліотечних закладах району проходили заходи присвячені Дню пам’яті жертв голодоморів.

21 листопада на годину пам’яті завітали учні 3-а класу. Бібліотекарі ознайомили присутніх із трагічними сторінками тих страшних подій української історії.

Для присутніх було презентовано медіа-вернісаж та міні-літературну композицію «І пам’яті свіча не згасне…».
Смуток огортав душу, коли було осмислено рядки архівних документів про Голодомор, штучно створений. Але правду повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.
Діти  долучились до творчої майстерні та влавсноруч виготовляли з кольорового паперу квітку незабудку. Квітка складається з двох кольорів – синього й жовтого – кольорів вільної та незалежної України. Вона нагадує нам і нашим дітям, що ми не маємо права забути жертви Голодомору. Діти прикріпили символічну квітку, виготовлену власноруч, на панно карти України.
Запалили разом свічку пам’яті, а вечері,23 листопада, діти продовжили акцію і разом з батьками запалили на підвіконні своїх домівок свічки пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

  В бібліотеці організовано виставку пам’яті «Три колоски, закуті дротом». Виставку відвідали голова Середино-Будської районної державної адміністрації Ірина ЗАПЛАТКІНА та її заступник Ольга ЧЕРЕПНЬОВА та читачи бібліотеки.

  Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.