Районна газета

ПРОФІЛАКТИЧНА РОБОТА З СІМ’ЯМИ, ЯКІ ОПИНИЛИСЯ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

7 листопада 2018 року служба у справах дітей Середино-Будської райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та працівниками Середино-Будського районного сектору філії Державної установи Центр пробації провели профілактичний рейд по населеним пунктам Середино-Будського району

В ході рейду працівники служб відвідали за місцем проживання опікунські сім’ї та сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах на територіях Пигарівської, Жихівської та Уралівської сільських рад.

Учасники рейду провели з батьками профілактично-роз’яснювальну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків, індивідуальні бесіди щодо профілактики насильства в сім’ї та зловживання алкоголем. Наголосили на важливості створення сприятливих умов для виховання та розвитку дітей в родині. Деякі батьки отримали попередження щодо ухилення їх від виконання батьківських обов’язків. Отримали вичерпні роз’яснення щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх осіб, згідно зі ст.184 Кодексу України про адміністративні порушення, тягне за собою відповідне покарання.

Крім того, в Пигарівському НВК з учнями старших класів було проведено бесіду щодо профілактики правопорушень серед неповнолітніх. Учнів в доступній формі ознайомили з причинами, видами правопорушень та відповідальністю перед Законом за скоєні правопорушення.

Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю. Служба у справах дітей, як координуючий орган, постійно здійснює аналіз стану бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, умов та причин поширення негативних явищ у підлітковому середовищі, вживає заходи щодо захисту прав дітей, попередження соціального сирітства. Працівниками служби у справах дітей спільно з працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді постійно проводяться цільові рейди, у ході яких перевіряються умови утримання та виховання дітей у сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, здійснюється оцінка потреб дітей та забезпечення соціальними послугами.