Районна газета

РАЙОННА ВЛАДА СПРИЯЄ ВИРІШЕННЮ СОЦІАЛЬНИХ ПИТАНЬ ЧОРНОБИЛЬЦІВ

Про це зазначила голова райдержадміністрації Ірина ЗАПЛАТКІНА на нараді, де розглянули питання щодо медичного забезпечення та соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Нарада відбувалась за участі голови Середино-Будської районної ради Миколи ХАРИТОНЕНКА, заступника голови Середино-Будської районної державної адміністрації Ольги ЧЕРЕПНЬОВОЇ. Також були запрошені профільні посадовці.

До керівництва району надійшло звернення від представників Відокремленого підрозділу всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України».

Впродовж тривалого спілкування було порушено низку проблемних питань, зокрема: оздоровлення, медичного обслуговування, фінансування, тощо.

Керівники району уважно вислухали усі зауваження та пропозиції від громадських активістів та прийшли до висновку, що для більш ефективного вирішення проблемних питань, земельних чи додаткового виділення коштів, необхідно співпрацювати безпосередньо з міською, селищною та сільськими радами району. Як зазначив голова Сердино-Будської районної ради Микола Харитоненко, - «вирішення питань чорнобильців – це спільна відповідальність не тільки районної влади, а і органів місцевого самоврядування. »

Представники громадськості акцентували, що медикаменти їм доводиться купувати за свої кошти. У свою чергу Т.в.о. головного лікаря Середино-Будської ЦРЛ Наталія САЛІВОН зазначила, що з 01.01.2018 року у стаціонарі Середино-Будської ЦРЛ було проліковано 23 особи. Всі вони отримували безкоштовні лікарські засоби  згідно національного переліку.

Учасники ліквідації просили також підтримати їх ініціативу провести належним чином заходи з відзначення 14 грудня 2018 року у Середино-Будському районі  Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У свою чергу голова райдержадміністрації позитивно сприйняла пропозиції громадських активістів щодо спільного проведення заходів, та у чвою чергу, запропонувала їм підготувати детальну програму заходів до Дня ліквідатора.