Районна газета

КОНОТОПСЬКА БИТВА – ЧАСТИНА СЛАВЕТНОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО звернувся до жителів Сумщини з нагоди 359-ї річниці перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві 1659 року

«Конотопська битва для нас – більше ніж історія. Це – символ безкомпромісної боротьби за свободу, єдність та суверенність рідного краю. Оборонці Конотопа продемонстрували всьому світові міць української нації, а для нащадків ця перемога стала невичерпним джерелом патріотизму і доблесті», – йдеться у зверненні.

Шановні жителі і гості Сумщини, дорогі земляки! 

Нам випала велика честь бути нащадками славних козаків, котрі під проводом гетьмана України Івана Виговського здобули перемогу над армією московітів у Конотопській битві 1659 року, та передавати наступним поколінням історичну пам'ять і почуття гордості про славні сторінки свого краю.

Конотопська битва для нас – більше ніж історія. Це – символ безкомпромісної боротьби за свободу, єдність та суверенність рідного краю. Оборонці Конотопа продемонстрували всьому світові міць української нації, а для нащадків ця перемога стала невичерпним джерелом патріотизму і доблесті.

Облога Конотопа тоді тривала 70 днів, але місто не було здане, наші пращури вистояли і дали нищівну відсіч численній московській армії. Сьогодні приклад Конотопської битви залишається для нас ще й доказом важливості внутрішньої єдності серед союзників у боротьбі як із зовнішнім ворогом, так і для забезпечення добробуту територій. Тож я безмежно вірю у процвітання славного козацького міста, принципово відстоюю інтереси і благополуччя жителів Конотопа.

Переконаний, що козацький дух не зламати. Разом ми – сила, спільними зусиллями ми здолаємо всі перешкоди на шляху до Перемоги. Тисячі наших героїв – військовослужбовців та добровольців на східному фронті боронять державу від посягань ворога. Громада Сумщини єдина у прагненні миру і благополуччя на рідній землі.

Щиро вітаю всіх зі святом. Пам’ятаймо власну історію, шануймо своїх героїв, вчимося на уроках минувшини. Щиро бажаю міцного здоров'я, щастя, родинного затишку, процвітання та непохитної віри у свій народ і свою державу.

Слава Україні!

 

Голова Сумської обласної державної адміністрації

 

                                  Микола КЛОЧКО