Районна газета

ГОВОРИЛИ ПРО ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

16 травня 2018 у Середино-Будській районній раді відбулась робоча зустріч представників громадської організації «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» з керівництвом районної державної адміністрації, районної ради представниками ОТГ та соціальними службами району

У зустрічі прийняли участь заступник голови Середино-Будської районної державної адміністрації Ольга ЧЕРЕПНЬОВА та керівник апарату Середино-Будської районної державної адміністрації Олег НАУМЕНКО

Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є виконавчим партнером Міжнародної організації з міграції на території Сумської області.

З 2013 року організація є членом Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми.

У жовтні 2014 року керівництвом організації підписана угода з координатором проектів організації з безпеки та співробітництва в Європі в Україні про виконання проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Проект розрахований на 5 років.

З 15 січня 2014 року по 15 червня 2019 року. За фінансової підтримки МОМ, Громадська організація "Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини" два роки поспіль ( 2015, 2016 р.) реалізовувала проект "Захисти своє майбутнє". Мета проекту: підвищити обізнаність вразливих дітей та молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування через проведення інформаційно-просвітницьких тренінгів за методикою «Рівний-Рівному» в середовищі учнів професійних училищ Сумської області.

Протягом вересня-листопада 2015 року реалізовувався проект «Посилення громадського контролю за формуванням, координацією та виконанням політики з протидії торгівлі людьми в Україні» за фінансової підтримки МОМ. За проектом здійснено моніторинг ефективності проведеної роботи та рівня готовності суб’єктів протидії торгівлі людьми до здійснення соціальної роботи з різними категоріями населення, моніторинг надання соціальних послуг із соціальної інтеграції та реінтеграції осіб, які постраждали від торгівлі людьми та моніторинг обізнаності молоді з питань торгівлі людьми. На основі моніторингових досліджень у рамках проекту розроблено навчально-методичний посібник «Партнерська взаємодія волонтерів вищого навчального закладу і громадських організацій у сфері протидії торгівлі людьми: досвід Сумської області»

З вересня 2016 по березень 2017 року в рамках спільного Всеукраїнського проекту Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області» за фінансової підтримки МОМ. Даний проект мав на меті сприяти гідному та безперешкодному доступу жителів усіх територіальних громад Сумської області, які постраждали від торгівлі людьми, до допомоги і захисту, а також до послуг із попередження торгівлі людьми, що гарантовані їм законодавством та міжнародними зобов’язаннями України у сфері протидії торгівлі людьми. Проект був спрямований на взаємодію посадових осіб територіальних громад із суб’єктами діючого Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми; на налагодження системи ідентифікації та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми на рівні територіальних громад; розробка та затвердження обласної програми з протидії торгівлі людьми; стимулювати залучення територіальних громад до участі в інформаційних кампаніях за кошти місцевих бюджетів з метою попередження торгівлі людьми та виявлення постраждалих осіб.

Наприкінці зустрічі представники районної влади та представники громадської організації дійшли єдиної думки щодо необхідності створення у Середино-Будському районі представництва громадської організації соціальних працівників Сумщини, задля координації та контролю за виконанням державної політики в сфері протидії торгівлі людьми, так як Середино-Будський район знаходиться на значній відстані від обласного центру та безпосередньо розташований  на державному кордоні.