Районна газета

ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ ДЕРЖАВНОЇ НАДЗВИЧАЙНОЇ ПРОТИЕПІЗООТИЧНОЇ КОМІСІЇ ПРИ СЕРЕДИНО-БУДСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

Під головуванням керівника апарату Середино-Будської районної державної адміністрації Олега НАУМЕНКА відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Середино-Будській районній державній адміністрації

На порядку денному було розглянуто питання    щодо епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней, сказу в Україні, Сумській області та шляхах недопущення занесення небезпечних інфекційних захворювань тварин на територію Середино-Будського району.

В. о. начальника С-Будської РДЛВМ Микола НИЩЕТА проінформував голову комісії про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней, сказу в Україні, Сумській області та шляхах недопущення занесення небезпечних інфекційних захворювань тварин на територію Середино-Будського району

Посадовець зазначив, що на сьогоднішній день область і район благополучні щодо африканської чуми свиней, в той же час станом на 01.01.2018 року було 2 неблагополучних пункти – с . Собичеве Шосткинського району (свійські) та с. Лучка Липоводолинського району (дикі). На сьогодні карантинні обмеження в зазначених пунктах зняті.

В Україні з початку за січень 2018 року виявлено 16 випадків АЧС (8 домашні, 7 дикі) в 8 областях.

З початку неблагополуччя в Україні зафіксовано 327 випадків (251 – домашні, 69 – дикі, 7 інфікованих об’єктів), в т. ч. за минулий рік 163 спалахи інфекції.

Неблагополучними в Європі вважаються Польща, Литва, Естонія, Чеська Республіка, Білорусь і Російська Федерація.

Тобто ситуація розвивається гостро і стрімко.

За січень 2018 року в області зареєстровано 6 спалахів сказу, в 2017 році було виявлено 56 випадків проти 40 в 2016 році. В Україні за минулий рік зареєстровано 1356  неблагополучних пунктів, що свідчить про неналежні заходи вакцинопрофілактики через недостатню кількість вакцини, зокрема для щеплень дикої фауни.

Серед інших захворювань тварин потенційну небезпеку складають заразний вузликовий дерматит ВРХ, ящур високо патогенний грип птиці, які на сьогодні не реєструються в нашій державі, але фіксувались спалахи в сусідніх країнах.

Також з початку року в області зареєстровано 1 неблагополучний пункт щодо лейкозу ВРХ в ТОВ АФ «Хорунжівка» Недригайлівського району.

За підсумками засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Середино-Будській районній державній адміністрації було вирішено вжити невідкладних заходів щодо попередження виникнення випадків захворювання чи загибелі тварин,недопущенню переміщення живих тварин, сировини та продуктів тваринного походження без відповідних на те підтверджуючих документів.