Районна газета

А К Т проведення планової цільової перевірки організаційних і практичних заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах, які розташовані в межах С-Будської районної державної адміністрації

На підставі Плану основних заходів цивільного захисту на 2020 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2019 року                 № 1316-р, Плану основних заходів цивільного захисту Сумської області                       на 2020 рік, затвердженого розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 21 січня 2020 року № 18-ОД, з метою оцінки діяльності організаційних і практичних заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах, які розташовані в межах С-Будської районної державної адміністрації 24 червня 2020 року провідним інспектором                       С-Будського районного сектору Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Ковтуном Віталієм Олександровичем у присутності начальника відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля С-Будської районної державної адміністрації Літвінова Сергія Миколайовича проведена планова цільова перевірка стану виконання Плану організаційних і практичних заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Сумської області під час літнього купального сезону 2020 року, затвердженого заступником голови Сумської обласної державної адміністрації 02.03.2020 року.

Перевіркою встановлено:

С-Будською районною державною адміністрацією проводиться облік надзвичайних подій, які трапилися на водних об’єктах району, а також здійснюється аналіз причин загибелі людей.

За 2019 рік на території С-Будського району надзвичайних події на воді- не виникало. У поточному році трапилось 4 надзвичайних події на воді, в результаті яких загинуло 4 людини.

Причинами загибелі людей на воді є необережність під час купання у не встановлених місцях та недотримання правил безпеки під час риболовлі.

На території району протікають ріки Десна, Знобовка, Свига,  з них найбільші: Десна. Налічується 20 озер та 5 ставків загальною площею водного дзеркала 280 га.

З питання щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах району видане розпорядженням голови С-Будської районної державної адміністрації від 05.03.2020 « План організаційних і практичних заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах С-Будського району під час літнього купального сезону 2020 року». Але контроль за виконанням розпорядження ведеться на неналежному рівні, копії документів про виконання відсутні.

Протоколом № 21 від 15.06.2020 засідання районною комісією з питань ТЕБ та НС слухали питання про місця масового відпочинку  людей на водних об’єктах, але місця не визначені.

Стихійні місця в яких купаються люди адміністрацією не обліковуються. Робота щодо приведення цих місць до вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України проводиться. Щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО» в місцях заборонених для купання  встановлені.

Сплановані видатки на заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах в поточному році не визначені.  Проводиться очищення місць масового відпочинку від аварійних дерев, проводиться покіс трави, завозиться пісок та інші заходи.

Розпорядженням голови С-Будської районної державної адміністрації від 05.03.2020 заплановано проведення заходів щодо підтримання громадського порядку в місцях масового відпочинку населення на водних об’єктах. Визначені відповідальні за виконання. Виконавчим комітетам міської та сільських рад було доручено спланувати видатки на заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах на 2020 рік та забезпечити дотримання вимог безпеки до пляжів, місць масового відпочинку людей на водних об’єктах згідно з Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України.

Інформаційно-роз’яснювальна робота через засоби масової інформації щодо безпечного поводження на воді організована . Надруковано такі матеріали  у 3  номерах газети «Знамя Труда».  Профілактичні рейди по місцям масового відпочинку населення на водних об’єктах району проводились. Агітаційні матеріали не розповсюджувались. На веб-сайті С-Будської районної державної адміністрації та  сільських рад розміщені правила поведінки на водних об’єктах.

Організовано своєчасну передачу інформації про нещасні випадки на водних об’єктах району.

Загальний висновок: діяльність С-Будської районної державної адміністрації щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах Сумської області під час літнього купального сезону 2020 року оцінюється як «не відповідає вимогам».

 

Провідний інспектор С-Будського районного сектору

Управління Державної служби України з

надзвичайних ситуацій у Сумській області                              Віталій КОВТУН